RSS

Архив рубрики: Աշխատակարգ

Աշխատակարգ`հունիսի 25-29-ը

Հունիսի 25

9.00 — 9.30  —  մասնակցություն ընդհանուր  պարապմունքին Մարմարյա սրահում<<Ազգագրական փառատոն 2018>>

09.30- 10.00  պարապմունք Նելի Փիլոյանի հետ

10.00 -ից -9-րդ դասարանների բնագիտության քննություն

13.00- <<Քիմիայից>>  քննություն  հանձնած սովորողների թեստերի գնահատում

10.00-11.00  աշխատանք խմբով՝բնագետների  հետ -<<էկոտուր -2018>>ստուգատեսի արդյունքները, հեղինակային կրթական ծրագրի պահանջների կատարումը

11.00-12.00  նույն աշխատանքային խմբով՝աշխատանք  տարեկան հաշվետվությունների վրա՝հաջողությունները, դժվարությունները  և  ծագած խնդիրները:

12։00-12։30՝ ընդմիջում դպրոցներում

12:30-14։00՝ աշխատանք նախաձեռնություններով, խմբով

Հունիսի 26

9.00 — 9.30  Ազգագրական փառատոն 2018. ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

09.30- 10.00  պարապմունք Նելի Փիլոյանի հետ

10.00-11.00  աշխատանք խմբով՝բնագետների  հետ -9-րդ դասարանի քննության արդյունքների քննարկում, ամփոփում վերլուծում

11.00 մասնակցություն՝ «Կայծեր» պարի ակումբի հաշվետու համերգին

12։00-12։30՝ ընդմիջում դպրոցներում

12:30-14։00՝ աշխատանք բնագետների խմբով

Հունիսի 27

9.00 — 9.30  Ազգագրական փառատոն 2018. ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

09.30- 10.00  պարապմունք Նելի Փիլոյանի հետ

10.00-12.00  աշխատանք բնագետների  խմբով՝2018-2019 ուստարվա օրացույց,ի  կազմում  և շուրջտարյա նախագծեր

11.00 — մասնակցություն՝ <<Հեռավար ուսուցում 2017-2018>> աշխատանքային խմբի հավաքին

12։00-12։30՝ ընդմիջում դպրոցներում

12:30-14։00՝ աշխատանք  բնագիտության խմբով

Հունիսի 28

9.00-9.30  մասնակցություն՝<<Ազգագրական փառատոն 2018.>> ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

09.30- 10.00  պարապմունք Նելի Փիլոյանի հետ

10.00   12.00  աշխատանք  բնագիտության  խմբով

Реклама
 
Оставить комментарий

Опубликовал на Июнь 27, 2018 в Աշխատակարգ

 

Մանկավարժական ճամբար` հունիսի 18-22-ը

9.00-10.00   մասնակցություն  ազգարական երաժշտական պարապմունք —ին

10.00 — 11.00   <<բաց համայնքի զարգացում>> նախագծերին 

11.00-11.30   ընդմիջում

12։00-14։00՝ մասնակցություն ուսումնական  պարապմունքներին` Մաթեմատիկա-բնագիտական առարկաներ դասավանդողների համար

  • Տիգրան Սերոբյան, Միջին դպրոց, Մենուա Հարությունյանի կաբինետ
  • Նազելի Տեր-Պետրոսյան, Միջին դպրոց, Երանուհի Խլղաթյանի կաբինետ
  • 14.00-14.30 մանկավարժական ընդհանուր պարապմունք. ծրագրում՝
 
Оставить комментарий

Опубликовал на Июнь 17, 2018 в Աշխատակարգ

 

Աշխատակարգ՝ մարտի 26-30

 

Ճամբարի  յուրաքանչյուր  օրվա բովանդակությունը՝

09.00-09.20 -մասնակցություն ընդհանուր պարապմունքին

09.20-10.00 -մասնակցություն պարի,պարերգի ուսուցմանը                                                                                                                                                            10.00   ՏՏ նախագծեր, նոր ծրագրեր/Հերմինե Անտոնյան/

11.00-12.30 -աշխատանք կրթական պարտեզում

12.30-13.00  ընդմիջում

13.00-15.00 —

  • Բնագիտության ուսումնական կաբինետների մաքրություն
  • Մասնակցություն գարնանային բակային  աշխատանքներին`  Լուսինե Սարգսյանի կամ  Ջուլի Սիմոնյանի  ղեկավարությամբ
  • Աշխատանք սովորողների  բլոգներում՝ կատարած  նախագծերի, անհատական-հետազոտական  աշխատանքների  և  գիտելիքի  ստուգման ամփոփփիչ թեստ-3-ի գնահատում,
  • օրվա ամփոփումներ:                                                                                                                                                                                                    Անհատական աշխատաժամանակ

Մարտի  26ին

9.00 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

10.00   ՏՏ նախագծեր, նոր ծրագրեր/Հերմինե Անտոնյան/
11:00
Նոր ՏՏ  ծրագրի յուրացում

12.00 ընդմիջում

12.30-14.00 Լաբորատորիայի վերադասավորում,մաքրում

 Մարտի  27ին — 11.50-13.35 Քոլեջ  1-ին  կուրս«Օդի  աղտոտման  աղբյուրնեռը»

 Մարտի  28ին —  9.00- 17:00 Ուսումնական ճամփորդություն`Խոր-Վիրապի կից տարածքներում  «ՆԱԲՈԻ» բնապահպանական կազմակերպության շրջանակներում  իրականացնել թռչնադիտարկում և աղբահավաք:

Մարտի  29-ին 11.50-13.35 Քոլեջ  1-ին  կուրս նախագիծ՝<<Թունավոր  նյութերը  օդում, ջրում, հողում>>:

Մարտի  30-ին
9.00Առավոտյան տնդհանուր պարապմունք
10.00   ՏՏ նախագծեր, նոր ծրագրեր/Հերմինե Անտոնյան/
12.00 ընդմիջում
12.30 —   Բնագիտության ուսումնական կաբինետների մաքրություն

  • Մասնակցություն գարնանային բակային  աշխատանքներին`  Լուսինե Սարգսյանի կամ  Ջուլի Սիմոնյանի  ղեկավարությամբ
  • Աշխատանք սովորողների  բլոգներում՝ կատարած  նախագծերի, անհատական-հետազոտական  աշխատանքների  և  գիտելիքի  ստուգման ամփոփփիչ թեստ-3-ի գնահատում:
 
 

Հունիսյան փառատոնային շաբաթ

Հունիսի 16

10։00` Երաժշտական փառատոն. դասարանական հաշվետու լսումներ. Մայր դպրոցի Սեբաստիա համերգասրա

11։00՝ Գրքի շնորհանդես Քոլեջում

12։00՝ Թատերական փառատոն. Արփի Սահակյանի մոնոներկայացումը Հյուսիսային դպրոցի լողափում

13։00՝ «Հայ-վրացական հանրակրթական կամուրջներ» մամլո ասուլիս. Մայր դպրոցի կենտրոնական ընթերցասրահ

14։00`Ճամբարային մեդիապարապմունք

Հունիսի 15

10։00`  Երաժշտական փառատոն. դասարանական հաշվետու լսումներ. Մայր դպրոցի Սեբաստիա համերգասրահ

11։00` Արտ-միջավայր. Գեղարվեստի ուսումնական կենտրոնի նոր մուտքի ձեւավորում

12։00՝ Թատերական փառատոն. Դիանա Տատինցյան. «Խեղդվում եմ» մոնոներկայացում Հյուսիսային դպրոցի լողափում

13։00՝ Թարգմանական փառատոն. հանդիպում գրականագետ Հայկ Համբարձումյանի և թարգմանիչ Շուշան Կարապետյանի հետ. Մայր դպրոցի ընթերցասրահ

  • Մեկ կադր, մեկ հայացք. ուսումնական կինո-ֆոտո փառատոն-հանդիպում լուսանկարիչ Էդ Թադևոսյանի հետ «Դիմանկար». Գեղարվեստի դպրոց, կինո-ֆոտո սրահ

14։00 — «Սեբաստացիներ» համերգասրահում երաժշտական փառատոնի հերթական համերգն էր: Ելույթ էին ունենում թե մեր երաժշտական դպրոցի, թե այլ դպրոցների սովորողներ: Շատ տպավորիչ էր Փարաքարի երաժշտական դպրոցի սան Արամ Պետրոսյանի ելույթը: Նա կատարեց Շոպենի պրելյուդներից մեկը և Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործություններից: Ելույթ ունեցավ նաև մեր քոլեջի երգչախումբը Մարինե Մկրտչյանի եղակավարությամբ: Համերգին մասնակից կատարողները սիրով ու պատասխանատվությամբ էին կատարում հայ և օտար կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները:

 Հունիսի 14

  • Մարզական ժամ, ընդհանուր պարապմունք
  • 10։00 -11։00 Երաժշտական փառատոն. դասարանական հաշվետու լսումներ. Մայր դպրոցի Սեբաստիա համերգասրահ
  • 11:00 -11:40  Թարգմանական փառատոն.Ախալքալաքի «Պույ-պույ» տիկնիկային թատրոնի «Համերգային շոու-ծրագիր» տիկնիկային ներկայացում. Գեղարվեստի դպրոց հարավային հարթակ
  • 13:00 Մեկ կադր, մեկ հայացք. ուսումնական կինո-ֆոտո փառատոն- Սոնա Աթալյանի «Իմ երկրորդ մասնագիտությունը» ֆոտոցուցահանդեսի բացում, Քոլեջ 
  • 14։00, Մայր դպրոց.
    14։00-14։15՝ Ընդհանուր հավաք Մարմարյա սրահում<<Պարատուն>>
    15։00՝ Աշխատանք դպրոցների մանկավարժական խորհուրդներով.Մայր դպրոցի Սեբաստիա համերգասրահ
  • Հունիսի 14-ին, <<Երաժշտական փառատոն. դասարանական հաշվետու լսումներ>>-ը  տեղի  ունեցավ  Մայր դպրոցի <<Սեբաստիա>> համերգասրահում: Երաժշտական փառատոնի շրջանակում կայացան դասարանական հաշվետու լսումներ ,ելույթ ունեցան Տաթև Աղաջանյանի սաները <<Կիթառ>>-ի դասարանից:  Փայլուն  հանդես  եկան  ինչպես կրթահամալիրի, այնպես էլ այլ դպրոցների սովորողներ: Հանդիսատեսը  հիացմունքով  ունկնդրեց ավագ  դպրոց-վարժարանի  սովորող Շուշան Ադամյանի  հեքիաթային  հնչյուններով կատարումները՝  Իշխանյանի <<Էտյուդները>>, անհայտ հեղինակների <<Ռոմանսը>> և <<Իմպրովիզները>> կիթառի համար.

Հունիսի 12

  • Մարզական ժամ, ընդհանուր պարապմունք
  • 10։00 -11։00 Երաժշտական փառատոն. դասարանական հաշվետու լսումներ. Մայր դպրոցի Սեբաստիա համերգասրահ
  • 11:00 -11:40  Թարգմանական փառատոն. Մայր դպրոցի ընթերցասրահ  
  • 12։00 -13:00 Թատերական փառատոն — Գեղարվեստի դպրոց 
  • 13:00 Մեկ կադր, մեկ հայացք. ուսումնական կինո-ֆոտո փառատոն- Սոնա Աթալյանի «Իմ երկրորդ մասնագիտությունը» ֆոտոցուցահանդեսի բացում, Քոլեջ 
  • Հունիսի 12-ին, <<Երաժշտական փառատոն. դասարանական հաշվետու լսումներ>>-ը  տեղի  ունեցավ  Մայր դպրոցի <<Սեբաստիա>> համերգասրահում: Երաժշտական փառատոնի շրջանակում կայացան դասարանական հաշվետու լսումներ:      Ելույթ ունեցան ինչպես կրթահամալիրի, այնպես էլ այլ դպրոցների սովորողներ: Հանդիսատեսը  հիացմունքով  ունննդրեց ավագ  դպրոց-վարժարանի  <<առաջին  դասարանցի>>սովորող  Աստղ  Կիրակոսյանի  դաշնամուրային կատարումները.

 

 
Оставить комментарий

Опубликовал на Июнь 13, 2017 в Աշխատակարգ

 

Աշխատակարգ` «Մանկավարժական աշխատողների գարնանային ճամբար» Մարտի 27-31

            Մարտի  27, երկուշաբթի

  • 10:00 – 11:00  պարուսուցում` Ջուլի  Սիմոնյան
  • 11:15 – 12:15` ՏՀՏ ուսուցում, բլոգային  նոր  հմտություններ  և  ծրագրային  նոր  հմտություններ         ( երկուշաբթի  և  չորեքշաբթի  Տիգրան Պարսիլյանի  խմբում,իսկ  հինգշաբթի  և  ուրբաթ`  Նվարդ   Սարգսյանի,  ավագ դպրոցի ընթերցասրահում)

12:30-13:00. ընդմիջում

13:00-14.00՝  Նախագծային  ուսուցում, ձևակերպումներ (Հասմիկ Ղազարյանի  խմբում)

14:00-15։00. 

  • Բնագիտության ուսումնական կաբինետների մաքրություն
  • Մասնակցություն գարնանային բակային  աշխատանքներին`  Լուսինե Սարգսյանի կամ  Ջուլի Սիմոնյանի  ղեկավարությամբ
  • Աշխատանք սովորողների  բլոգներում՝ անհատական-հետազոտական  աշխատանքների  և  գիտելիքի  ստուգման ամփոփփիչ թեստ-3-ի գնահատում

Մարտի  28, երեքշաբթի

  • 10:00 – 11:00  պարուսուցում` Ջուլի  Սիմոնյան
  • 11:15 – 12:15` ՏՀՏ ուսուցում, բլոգային  նոր  հմտություններ  և  ծրագրային  նոր  հմտություններ         ( երկուշաբթի  և  չորեքշաբթի  Տիգրան Պարսիլյանի  խմբում,իսկ  հինգշաբթի  և  ուրբաթ`  Նվարդ   Սարգսյանի,  ավագ դպրոցի ընթերցասրահում)

12:30-13:00. ընդմիջում

13:00-14.00՝  Նախագծային  ուսուցում, ձևակերպումներ (Հասմիկ Ղազարյանի  խմբում)

14:00-15։00. 

  • Բնագիտության ուսումնական կաբինետների մաքրություն
  • Մասնակցություն գարնանային բակային  աշխատանքներին`  Լուսինե Սարգսյանի կամ  Ջուլի Սիմոնյանի  ղեկավարությամբ
  • Աշխատանք սովորողների  բլոգներում՝ անհատական-հետազոտական  աշխատանքների  և  գիտելիքի  ստուգման ամփոփփիչ թեստ-3-ի գնահատումՄարտի  29,  չորեքշաբթի
    • 10:00 – 11:00  պարուսուցում` Ջուլի  Սիմոնյան
    • 11:15 – 12:15`    Քվեարկության ընթացակարգը. Արման Երանոսյան. Ավագ դպրոցի ընթերցասրահ

    12:30-13:00. ընդմիջում

    13:00-14.00՝  Նախագծային  ուսուցում, ձևակերպումներ (Հասմիկ Ղազարյանի  խմբում)

    14:00-15։00. 

    • Բնագիտության ուսումնական կաբինետների մաքրություն
    • Մասնակցություն գարնանային բակային  աշխատանքներին`  Լուսինե Սարգսյանի կամ  Ջուլի Սիմոնյանի  ղեկավարությամբ
    • Աշխատանք սովորողների  բլոգներում՝ անհատական-հետազոտական  աշխատանքների  և  գիտելիքի  ստուգման ամփոփփիչ թեստ-3-ի գնահատում

    Մարտի  30,  հինգշաբթի   Մարգարա գյուղի միջնակարգ դպրոցի ընդունելություն

* 10:00 — Դիմավորումը Մայր դպրոցից 10:15 — 10:50

Միասնական պար, պարուսուցում Միջին դպրոցի դասավանդողներ հետ, պատասխանատուներ`

Վաչե Խաչատրյան,Արսեն Խաչատրյան, 8-րդ դասարան

* 11:00 – 11:45 Պարապմունք բնագիտատեխնիկական լաբորատորիայում, պատասխանատու` Գնել Հարությունյան և ընկերներ

* 11:45-12:00 Թեյի, սուրճի ընդմիջում Միջին դպրոցում

* 12:00 — 12:45 Պարապմունք բնագիտատեխնիկական լաբորատորիայում, պատասխանատու` Վեներա Խառատյան և ընկերներ` ներկայանելու են <<Բնագիտական առարկաների մեթոդական և փորձարարական ուսուցման>> փորձի փոխանակումը Մարգարա գյուղի միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներին

12:50 — 13:30 Բլոգուսուցում,պատասխանատուներ`

Կարինե Խառատյան, Լիանա Հակոբյան և ընկերներ 13:30 — 13:50-Շրջայց Մայր դպրոցում

13:50-14:00 օրվա ամփոփում, հետագա անելիքների քննարկում Տիգրան Հայրապետյան Գրադարանում, Ճանապարհում:

Մարտի  31,  ուրբաթ

    • 10:00 – 11:00  պարուսուցում` Ջուլի  Սիմոնյան
    • 11:15 – 12:15`ՏՀՏ ուսուցում. բլոգային նոր հմտություններ, ծրագրային նոր հմտություններ.վարում է Նվարդ Սարգսյան.Ավագ դպրոցի ընթերցասրահ    

    12:30-13:00. ընդմիջում

    13:00-14.00՝  Նախագծային  ուսուցում, ձևակերպումներ (Հասմիկ Ղազարյանի  խմբում)

    14:00-15։00. 

    • Բնագիտության ուսումնական կաբինետների մաքրություն
    • Մասնակցություն գարնանային բակային  աշխատանքներին`  Լուսինե Սարգսյանի կամ  Ջուլի Սիմոնյանի  ղեկավարությամբ
    • Աշխատանք սովորողների  բլոգներում՝ անհատական-հետազոտական  աշխատանքների  և  գիտելիքի  ստուգման ամփոփփիչ թեստ-3-ի գնահատում
 
Оставить комментарий

Опубликовал на Март 22, 2017 в Աշխատակարգ